Pracownicy administracji Erasmus+ KA131

edycja 2024

Program Erasmus+ KA 131 oferuje pracownikom administracyjnym Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, zatrudnionym minimum rok na umowę o pracę, możliwość wyjazdu do zagranicznych uczelni i innych instytucji partnerskich w ramach TRAINING MOBILITY (STT).

Ten rodzaj wyjazdu pozwala pracownikom na udział w szkoleniu przeznaczonym na rozwijanie kompetencji zawodowych, podnoszenie kwalifikacji związanych z wykonywaną pracą, udziału w organizowanych przez uczelnię przyjmującą wydarzeniach typu International Week lub kursach języków obcych.

Czas trwania pobytu na uczelni partnerskiej wynosi od 2 do 5 dni.

Aby wziąć udział w rekrutacji na wyjazd należy samodzielnie skontaktować się z koordynatorem wybranej uczelni partnerskiej w celu ustalenia szczegółów dotyczących terminów przyjazdu, proponowanych spotkań lub szkoleń i uzyskania akceptacji na dokumencie Mobility Agreement.

PROCES REKRUTACJI

Rekrutacja odbywa się online za pomocą platformy WEBCON

Aby wziąć udział w kwalifikacji na wyjazd należy w nieprzekraczalnym terminie do 10 lutego 2025:

  1. Wypełnić w systemie wniosek kwalifikacyjny
  2. Dołączyć uzupełniony, podbity pieczęcią oraz podpisany odręcznie przez uczelnię partnerską dokument Mobility Agreement. Podpisy elektroniczne złożone na dokumentach nie będą akceptowane. Mobility Agreement uzupełniony o pozostałe podpisy należy dostarczyć do BPZ najpóźniej 2 tygodnie po powrocie wraz z Confirmation Letter.
  3. Należy uzyskać w systemie Webcon akceptację bezpośredniego przełożonego.

ZASADY KWALIFIKACJI NA WYJAZDY ZA GRANICĘ W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+ KA 131  

  1. Kwalifikacji na wyjazdy dokonuje Uczelniana Komisja Kwalifikacyjna ds. Wyjazdów Zagranicznych Pracowników UEK.
  2. Według zaleceń Narodowej Agencji kandydatury kadry posiadającej krótszy staż pracy oraz osób, które ubiegają się o wyjazd po raz pierwszy, będą traktowane priorytetowo.
  3. W ramach ogłoszonego konkursu, pracownik aplikuje do jednej wybranej uczelni partnerskiej.
  4. W przypadku uzyskania jednakowej liczby punktów, pierwszeństwo w kwalifikacji będą miały osoby po raz pierwszy aplikujące lub z mniejszą liczbą wyjazdów z programu Erasmus+.
  5. Od kandydatów wymaga się znajomości języka obcego na poziomie nie niższym niż B2 w skali CEFR, chyba, że w umowie międzyinstytucjonalnej z uczelnią partnerską, znajduje się wymóg wyższego poziomu znajomości języka obcego.
  6. Wyjazd w ramach otrzymanego stypendium musi zostać zrealizowany w przeciągu 12 miesięcy od decyzji Uczelnianej Komisji Kwalifikacyjnej ds. Wyjazdów Zagranicznych Pracowników UEK o zakwalifikowaniu na wyjazd. 
  7. Pracownikowi przysługuję maksymalnie 2 wyjazdy z programu Erasmus+ w ciągu danego roku akademickiego.
  8. Warunkiem wzięcia udziału w kwalifikacji jest wykorzystanie dotychczasowo przyznanych wyjazdów lub złożenie do BPZ dokumentów (skierowania/wniosku na wyjazd) rozpoczynających procedurę ich zrealizowania. 
  9. Jeżeli w danym procesie kwalifikacji pula środków otrzymanych z programu Erasmus+ KA 131 wystarczy dla pokrycia kosztów wyjazdów dla wszystkich osób aplikujących, będą brane pod uwagę tylko kryteria podstawowe (wyliczane przez system).
  10. W sytuacji niewystarczającej puli środków dla wszystkich aplikujących, będą brane pod uwagę również kryteria dodatkowe oceniane przez Komisję Kwalifikacyjną ds. Wyjazdów Zagranicznych Pracowników UEK.
  11. W nierozstrzygniętych kryteriami przypadkach decyzję o zakwalifikowaniu podejmie Komisja Kwalifikacyjna ds. Wyjazdów Zagranicznych Pracowników UEK.
  12. W sytuacji zwolnienia środków spowodowaną np. rezygnacją z wyjazdu innych osób, pojawi się możliwość otrzymania dofinansowania do wyjazdu osób niezakwalifikowanych wcześniej. Decydująca będzie tu kolejność na liście rankingowej.
  13. Na etapie procesu rekrutacji kandydaci mogą zostać poproszeni przez Uczelnianą Komisję Kwalifikacyjną ds. Wyjazdów Zagranicznych Pracowników UEK o udostępnienie dokumentacji związanej z działaniami wskazanymi w formularzu aplikacyjnym.

KRYTERIA FORMALNE WYJADÓW ZA GRANICĘ W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+ KA131 

  1. Zatrudnienie w UEK minimum 1 rok na podstawie umowy o pracę.
  2. Zgoda bezpośredniego przełożonego na wyjazd (w systemie Webcon).
  3. Uzupełniony oraz podbity pieczęcią i podpisany odręcznie przez uczelnię partnerską dokument Mobility Agreement.
  4. Znajomość języka obcego związanego z wyjazdem na poziomie minimum B2.
  5. Terminowe złożenie wniosku kwalifikacyjnego w systemie Webcon wraz z wymaganymi dokumentami. 

KRYTERIA MERYTORYCZNE WYJADÓW ZA GRANICĘ W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+ KA131 

Kryteria podstawowe wyliczane przez system: 

  1. Staż pracy w UEK
  2. Liczba przyznanych od 1 stycznia 2021 wyjazdów z programu Erasmus+ KA131 oraz KA171 (zrealizowanych i do zrealizowania).
  3. Informacja dotycząca czy od 1 stycznia 2021 był Pan/Pani w ramach Programu Erasmus+ na wybranej w tej edycji uczelni.
  4. Działania, potwierdzone certyfikatem, na rzecz podniesienia kompetencji zawodowych w okresie od 1 stycznia 2021.

Kryteria dodatkowe oceniane przez komisję: 

  1. Oczekiwane efekty wyjazdu
  2. Działania na rzecz umiędzynarodowienia Uczelni od 01 stycznia 2021.

Wszyscy pracownicy zostaną poinformowani o wynikach kwalifikacji poprzez aplikację Webcon.

Wszelkie zmiany dotyczące miejsca mobilności mogą nastąpić tylko w losowych przypadkach i wymagają każdorazowej zgody Koordynatora Programu Erasmus+.

PRZED WYJAZDEM

Minimum 3 tygodnie (lecz nie wcześniej niż 4 miesiące) przed planowaną datą wyjazdu należy zgłosić się do Pani Justyny Orszuli, aby potwierdzić dane niezbędne do przygotowania umowy finansowej oraz złożyć pozostałe dokumenty potrzebne do realizacji wyjazdu:

  1. Wypełniony i zatwierdzony przez Kierownika jednostki wniosek wyjazdowy „Skierowanie” /edycja2024/
  2. Wypełnioną w 2 egzemplarzach Umowę finansową /edycja 2024/ pomiędzy uczelnią a pracownikiem wyjeżdżającym
  3. W przypadku podróży samochodem prywatnym – załącznik numer 6
  4. W przypadku podróży w ramach Green Travel – oświadczenie przed podróżą.

Wszystkie dokumenty, oprócz umowy finansowej, dostępne są do pobrania poniżej:

Mobility Agreement STT

skierowanie/wniosek na wyjazd poza granicę kraju

– oświadczenia Green Travel: przed wyjazdem, po powrocie

załącznik numer 6 (podróż prywatnym samochodem)

– wzór Confirmation Letter STT

Ważne informacje:

  • Wsparcie finansowe będzie obliczone przez pracownika BPZ zgodnie z zasadami finansowania zawartymi w „Przewodniku po programie Erasmus+ wersja 2024”. Wsparcie zostanie przekazane na indywidualne konto walutowe pracownika (waluta Euro) lub wypłacone w kasie banku wskazanym przez UEK
  • Wyjeżdżający dokonuje wyboru środka transportu oraz zakupu biletui ndywidualnie. Indywidualnie też dokonuje rezerwacji noclegów
  • Liczba dni mobilności podana w „zaświadczeniu o pobycie / Confirmation Letter” wydawanym przez uczelnię przyjmującą musi być zgodna z liczbą dni na uzgodnionym wcześniej Mobility Agreement oraz w podpisanej z UEK umowie finansowej.

PO POWROCIE

W terminie do 14 dni po powrocie należy:

  1. Dostarczyć do Pani Justyny Orszuli (BPZ, budynek Księżówka, pokój K8):
    • CONFIRMATION LETTER / zaświadczenie o pobycie. Wydane na papierze firmowym uczelni przyjmującej, poświadczające pobyt w uczelni przyjmującej, podbite i odręcznie podpisane
    • MOBILITY AGREEMENT – jeśli nie został on jeszcze dostarczony lub jeśli została dokonana zmiana terminu/miejsca odbywania mobilności. Podpisane odręcznie.
    • w przypadku podróży w ramach Green Travel; biletów autokarowych/kolejowych. Dla podróżujących samochodem – oświadczenia po powrocie oraz winiet lub rachunków za paliwo.
  2. Wypełnić Raport-Ankietę online w terminie do 30 dni od otrzymania emaila z linkiem ze strony European Commision.
  3. Złożyć w aplikacji EOD sprawozdanie z wyjazdu, odpowiadając na pytania:

1) Które z zaplanowanych w Mobility Agreement aktywności udało się w pełni zrealizować podczas pobytu na uczelni przyjmującej?

2) Wymień nabyte podczas pobytu na uczelni przyjmującej kompetencje zawodowe, które wykorzystasz na swoim stanowisku pracy.

3) Czy podczas wizyty został podjęty temat potencjalnej współpracy z uczelnią przyjmującą? Jeśli tak to w jakim zakresie.

4) Uwagi do przebiegu wizyty na uczelni przyjmującej.

UWAGA! W raporcie należy zaznaczyć, że wyjazd z programu ERASMUS+ KA131 jest w pełni uznawalny przez UEK, ponieważ wyjeżdżacie Państwo służbowo w ramach skierowania zatwierdzonego przez pracodawcę.

Niedopełnienie jakichkolwiek wymogów proceduralnych skutkuje zwrotem otrzymanego grantu.

Justyna Orszula

Kontakt w sprawie: wyjazdy pracowników UEK w ramach programu Erasmus+ KA131, opłat kartą UEK za udział w konferencjach zagranicznych pracowników, umów bilateralnych dotyczących wymiany pracowników.

tel.:(12) 293 74 41

Budynek „Księżówka”, pokój K8

orszulaj@uek.krakow.pl