Wykładowcy

 

Profesor MARCIN CZUPRYNA

czuprynm@uek.krakow.pl

 

Marcin Czupryna jest kierownikiem Katedry Rynków Finansowych w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Jest doktorem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (Kolegium Analiz Ekonomicznych), gdzie obronił pracę z zakresu teorii decyzji z zastosowaniem do rynków finansowych. Spędził rok w Center of Operations Research and Econometrics w Louvain-la-Neuve - Belgia. Podczas swoich wizyt badawczych przebywał również na Uniwersytecie w Hamburgu i Uniwersytecie w Bochum. Badania profesora Czupryny koncentrują się na rynkach finansowych i alternatywnych, modelowaniu oraz ekonomii behawioralnej. Doświadczenie zawodowe Marcina Czupryny obejmuje także controlling ryzyka oraz software development.

 


 

 

Profesor ELŻBIETA KUBIŃSKA

 

Elżbieta Kubińska piastuje stanowisko profesora nadzwyczajnego w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Od 2021 roku pełni funkcję kierownika Katedry Zarządzania Ryzykiem i Ubezpieczeń, a od 2020 roku  funkcję dyrektora Instytutu Finansów. Posiada tytuł magistra matematyki finansowej, doktorat z analizy matematycznej, praca habilitacyjna obejmowała spektrum finansów behawioralnych. Od wielu lat uczestniczy w konferencjach międzynarodowych, publikuje często w branżowych czasopismach krajowych i zagranicznych. Jej zainteresowania dydaktyczne i badawcze koncentrują się wokół ekonomii behawioralnej, zarządzania ryzykiem, inwestycji alternatywnych. Wykładała na uczelniach zagranicznych, m.in. na Uniwersytecie w Perugii we Włoszech, Jiangxi University of Finance and Economics w Nanchang w Chinach, Grand Valley State University w Grand Rapids w Stanach Zjednoczonych, Panthéon Assas University - Sorbone II we Francji. Jest absolwentką studiów podyplomowych Rynek Sztuki i Antyków. Od lat interesuje się sztuką, kolekcjonuje dzieła współczesne, głównie artystów wywodzących się z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

 


 

 

Profesor JAROSŁAW PLICHTA

plichtaj@uek.krakow.pl

 

Jarosław Plichta jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, gdzie ukończył kierunek Organizacja i Zarządzanie. Od 1992 roku kontynuuje karierę naukową w swojej macierzystej Uczelni. Jest profesorem nadzwyczajnym, doktorem habilitowanym oraz kierownikiem Katedry Handlu i Instytucji Rynkowych. Koordynuje międzynarodowy program studiów pod nazwą Nowoczesne Zarządzanie Biznesem. Jest członkiem Senatu Uczelni oraz członkiem Kolegium Nauk o Zarządzaniu i Jakości. Od 2008 roku jest także przewodniczącym Zarządu Fundacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, która jest organizacją pozarządową. Jarosław Plichta jest wykładowcą i pracownikiem naukowym, autorem około 120 publikacji oraz opiekunem i recenzentem ponad 500 studentów studiów licencjackich i magisterskich oraz wykładowcą i opiekunem słuchaczy studiów podyplomowych w Krakowskiej Szkole Biznesu. Profesor Jarosław Plichta pełnił funkcję prezesa i członka zarządu w kilku firmach działających w branży reklamowej, finansowej i internetowej.

Jego zainteresowania badawcze związane są z ekonomią i zarządzaniem, w tym nową ekonomią instytucjonalną, zarządzaniem interesariuszami, współpracą między organizacjami i badaniami nad zarządzaniem łańcuchami wartości. Jest członkiem wielu projektów badawczych dotyczących zachowań konsumentów i organizacji.

 


 

 

Dr SEBASTIAN BRAŃKA

brankas@uek.krakow.pl

 

Sebastian Brańka jest doktorem zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pracuje jako adiunkt w  Katedrze Handlu i Instytucji Rynkowych w UEK. Ponadto jest kierownikiem studiów podyplomowych "Retailing i zarządzanie sprzedażą" w Krakowskiej Szkole Biznesu. Stanowisko to obejmuje śledzenie trendów w sprzedaży w celu aktualizacji programu nauczania i zatrudniania oraz koordynowania pracy kadry dydaktycznej. Jednocześnie jest wiceprzewodniczącym rady nadzorczej w jednej z krakowskich spółdzielni mieszkaniowych.

 


 

 

Dr MACIEJ CYCOŃ

cyconm@uek.krakow.pl

 

Maciej Cycoń jest doktorem nauk ekonomicznych z zakresu finansów oraz pracownikiem Katedrze Zarządzania Ryzykiem i Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Jest autorem pracy doktorskiej pt. "Odwrócona hipoteka jako forma zabezpieczenia na starość", nagrodzonej I miejscem w Konkursie o Nagrodę Rzecznika Finansowego oraz nagrodą specjalną Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych za najlepszą pracę doktorską. Wielokrotnie wygrywał plebiscyty studenckie na najlepszego wykładowcę, a także otrzymywał nagrody rektora za działalność dydaktyczną. Wykładowca na studiach pierwszego i drugiego stopnia oraz studiach podyplomowych prowadzonych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Wykładał na uniwersytetach trzeciego wieku oraz prowadził szkolenia z zakresu finansów i planowania biznesu. Związany jest także z branżą doradztwa biznesowego. Autor wielu biznesplanów i innych opracowań planistycznych, zrealizowanych na potrzeby kredytów bankowych i dotacji unijnych. Z powodzeniem zdał egzamin państwowy na brokera ubezpieczeniowego.

 


 

 

Dr JUSTYNA DĄBROWSKA

dabrowsj@uek.krakow.pl

 

Justyna Dąbrowska posiada tytuł doktora w dziedzinie biznesu i zarządzania uzyskany w Manchester Business School w Wielkiej Brytanii. Pracuje jako adiunkt w Katedrze Handlu Detalicznego i Rynku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Przed objęciem obecnego stanowiska pracowała jako Head of Innovation w Manchester Science Park (obecnie Manchester Science Partnerships) w ramach University of Manchester. Prowadziła Międzynarodowe Centrum Innowacji w Manchesterze i była odpowiedzialna za projekty na poziomie regionalnym i międzynarodowym mające na celu wspieranie współpracy z interesariuszami w celu wspierania innowacji i przyciągania inwestycji. Nadzorowała organizację krajowych i międzynarodowych wydarzeń, w które zaangażowane były władze publiczne, liderzy uniwersytetów, organizacje non-for-profit oraz przedstawiciele sektora biznesowego. W ramach tych działań, wiele wydarzeń było organizowanych we współpracy z organizacjami kulturalnymi, takimi jak muzea, galerie sztuki czy obiekty sportowe.

 


 

 

Dr MATEUSZ FOLWARSKI

folwarsk@uek.krakow.pl

 

Zastępca dyrektora Instytutu Finansów, adiunkt w Katedrze Bankowości i Globalnego Systemu Finansowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor licznych publikacji z zakresu bankowości, nowych technologii i innowacji finansowych. Odbył staż naukowy w Lwowskim Instytucie Bankowości (działającym przy Banku Centralnym Ukrainy) oraz w wiodącej firmie badającej rynek wynagrodzeń Sedlak & Sedlak. Uczestnik wielu projektów dotyczących współpracy nauki z biznesem, m.in. ewaluacji Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (dla Ministerstwa Rozwoju), modelu finansowych transakcji trójstronnych (dla sektora SKOK). Współpracownik Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego - ekspert w dziedzinie finansów i bankowości. Członek rady nadzorczej Systemu Ochrony Zrzeszenia w Banku Polskiej Spółdzielczości.

 


 

 

Dr TOMASZ JEDYNAK

jedynakt@uek.krakow.pl

 

Obecnie adiunkt w Katedrze Zarządzania Ryzykiem i Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Absolwent kierunku Finanse i Rachunkowość w UEK. Ukończył studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania UEK "Zarządzanie projektami badawczymi i komercjalizacja wyników badań". W 2015 roku obronił na Wydziale Finansów UEK rozprawę doktorską pt. "Efektywność i ryzyko funduszy inwestycyjnych odpowiedzialnych społecznie". Rozprawa uzyskała I Nagrodę Prezesa Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz została wyróżniona Nagrodą Rektora UEK. Doktor Jedynak był uczestnikiem NUS-Santander Doctorate Workshop on Advanced Financial Risk Management na National University of Singapore. W 2016 roku odbył sześciomiesięczny staż naukowy na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Był profesorem wizytującym we Lwowskim Instytucie Bankowości Narodowego Banku Ukrainy, Narodowym Uniwersytecie "Politechnika Lwowska" oraz Uniwersytecie Ekonomicznym w Pradze. Aktywnie współpracuje i wykłada w Podhalańskim Państwowym Kolegium Nauk Stosowanych w Nowym Targu. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu publikacji z zakresu ekonomii i finansów, współautorem dwóch podręczników akademickich i innych publikacji dydaktycznych. Jest również wykonawcą kilku projektów naukowo-badawczych obejmujących zagadnienia z zakresu finansów, w tym w szczególności ubezpieczeń społecznych i funkcjonowania systemu emerytalnego. Wykłada na studiach podyplomowych i doktoranckich.

 


 

 

 

Dr PAWEŁ OLEKSY

oleksyp@uek.krakow.pl

 

Paweł Oleksy jest adiunktem w Katedrze Rynków Finansowych UEK. Doktorat uzyskał w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, jest również byłym stypendystą DAAD na Uniwersytecie we Fryburgu (Niemcy). Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół rynków finansowych i inwestycji alternatywnych, ze szczególnym uwzględnieniem handlu aktywami emocjonalnymi. Jest członkiem European Finance Association i American Association of Wine Economists oraz ekspertem w projektach krajowych i międzynarodowych. W 2022 roku odbył staże naukowe w Grand Valley State University (USA) oraz Ruhr-University Bochum (Niemcy). Jego działalność dydaktyczna obejmuje kursy i warsztaty z zakresu inwestycji alternatywnych, analizy dochodu stałego, funduszy inwestycyjnych i zarządzania portfelem zarówno na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, jak i podyplomowych. Jako Visiting Professor w ramach programów Erasmus+ lub CEEPUS wykładał również na zagranicznych uczelniach w Ho Chi Minh, Rijece, Atenach, San Sebastian, Bilbao, Sewilli, Warnie i Wilnie. Posiada bogate doświadczenie zawodowe zdobyte jako doradca prezesa zarządu i wiceprzewodniczący rady nadzorczej w podmiotach sektora prywatnego oraz jako biegły sądowy w dziedzinie finansów. Do jego obowiązków administracyjnych na uczelni należy także koordynacja programu studiów Rynki Finansowe, współorganizowanego z Komisją Nadzoru Finansowego oraz pełnienie funkcji kierownika studiów podyplomowych "Zarządzanie ryzykiem finansowym".

 


 

 

Dr MICHAŁ WIŚNIEWSKI

wisniewm@uek.krakow.pl

 

Michał Wiśniewski, historyk architektury, absolwent UJ i Politechniki Krakowskiej, doktorat dotyczący historii architektury międzywojennego Krakowa obronił w 2010 r., adiunkt w Katedrze Historii Gospodarczej i Społecznej UEK, kierownik Ośrodka Edukacji – Akademii Dziedzictwa w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie. Od 2011 roku nadzoruje program studiów podyplomowych Akademia Dziedzictwa realizowany przez MCK i MSAP UEK, przygotowuje i realizuje międzynarodowe programy edukacyjne MCK, m.in. V4 Academy of Heritage, koordynuje program stypendialny Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Thesaurus Poloniae, którego organizatorem jest MCK. Prowadzi zajęcia dotyczące historii miast, historii urbanistyki i architektury, zarządzania dziedzictwem kulturowym. 

 

Michał Wiśniewski, koordynował, opracowywał programy i realizował liczne międzynarodowe programy edukacyjne, których organizatorem było Międzynarodowe Centrum Kultury. Od 2009 roku prowadził zajęcia, a od 2011 roku nadzorował kursu V4 Academy of Heritage. Managament of the UNESCO World Heritage Sites in Visegrad Countries. Od 2014 roku koordynował i realizował program seminariów The Heritage of the Borderlands organizowanych przez MCK i Tokyo University of Foreign Studies. W 2017 roku był tutorem programu ‘World Heritage Young Professionals Forum 2017. Memory: Lost and Recovered Heritage’ zorganizowanego przez MCK w związku z 41. Sesją Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO, w 2019 roku był tutorem ‘OWHC Young Professionals Forum 2019’, programu edukacyjnego towarzyszącego Forum Organisation of World Heritage Cities.

 


 

 

BARTŁOMIEJ BALAWEJDER

balawejb@uek.krakow.pl

 

Obecnie asystent naukowo-dydaktyczny w Zakładzie Bankowości i Globalnego Systemu Finansowego w Instytucie Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Absolwent studiów magisterskich na kierunku Bankowość i Zarządzanie Ryzykiem ze specjalnością Bankowość Zaawansowana w Instytucie Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Absolwent studiów licencjackich na kierunku Finanse i Rachunkowość ze specjalnością Bankowość i Rynki Kapitałowe na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. W roku akademickim 2019/2020 i 2020/2021 członek Zarządu Koła Naukowego Bankowców oraz przedstawiciel studentów w Zespole Programowo-Dydaktycznym dla kierunku Bankowość i Zarządzanie Ryzykiem. W roku akademickim 2020/2021 zdobył pierwsze miejsce w konkursie Liga Akademicka FinSim organizowanym przez Warszawski Instytut Bankowości pod patronatem Narodowego Banku Polskiego, Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i Banku Gospodarstwa Krajowego. W 2022 roku odbył staż dydaktyczny w Grand Valley State University (Seidman College Of Business, Grand Rapids, MI, USA).

 

 


 

 

ANNA BUDZAŁEK

 

HISTORYK SZTUKI, KURATOR SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ, MUZEALNIK

.abudzalek@wp.pl

 

Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i studiów kuratorskich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kurator w Zakładzie Sztuki Współczesnej. Na co dzień zajmuje się sztuką polską po 1945 roku, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości kobiet w polskim życiu artystycznym oraz działalności I i II Grupy Krakowskiej. Autorka wielu wystaw poświęconych polskiej sztuce powojennej. Prowadziła m.in. cykl spotkań poświęconych twórczości artystek, których prace oglądać można w Galerii XX i XX wieku Muzeum Narodowego w Krakowie, prelegentka wykładów z cyklu "Historia tańca w sztukach plastycznych", dotyczących  niezwykłego motywu tańca, który był wykorzystywany chętnie przez artystów od starożytności do czasów współczesnych, także w sztuce polskiej. Prowadziła również wykłady z cyklu "Spotkania z Galerią Sztuki Polskiej XX wieku z kuratorem NMK Anną Budzałek" poświęcone życiu i twórczości wybranych przedstawicieli I i II Grupy Krakowskiej. Te wybrane cykle dokumentują zainteresowania w zakresie zrealizowanych prac w Dziale Sztuki Współczesnej.

 


 

 

RADOSŁAW CIUKAJ

ciukajr@uek.krakow.pl

 

Radosław Ciukaj jest adiunktem w Katedrze Bankowości i Globalnego Systemu Finansowego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.  Przed dołączeniem do kadry dydaktycznej UEK, pracował w Brown Brothers Harriman, firmie świadczącej usługi w zakresie bankowości prywatnej, zarządzania funduszami inwestycyjnymi i obsługi inwestorów. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół zagadnień związanych z zarządzaniem ryzykiem w bankowości oraz polityką monetarną. Obecnie jego zainteresowania badawcze skupiają się na sposobach restrukturyzacji portfela kredytów o niskiej jakości w krajach Unii Europejskiej w okresie pokryzysowym.

 


 

 

JOANNA HAKLUK

 

PARTNER W KANCELARII HAKLUK I WSPÓLNICY

joanna@mizinska.pl

 

Joanna Hakluk jest adwokatem i partnerem w kancelarii prawnej HAKLUK AND ASOCIATES z siedzibą w Krakowie oraz prezesem zarządu FUNDACJI LABORATORIUM SZTUKI. Specjalizuje się w prawie handlowym i prawie spółek, w szczególności w zakresie inwestycji kapitałowych w spółkach, a także w prawie papierów wartościowych i emisji obligacji. Jej ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe obejmuje pełen zakres usług prawnych dla podmiotów gospodarczych, które dotyczyły m.in. negocjowania i sporządzania umów handlowych i inwestycyjnych, fuzji i przejęć, przekształceń prawnych, transakcji zakupu akcji oraz przeprowadzania procesów due diligence. Od ponad 5 lat działa jako prawnik środowisk artystycznych i menedżer artystów.

 


 

​​

 

MARGARYTA VLADIMIROVA

 

ARTYSTA, KURATOR, MENEDŻER KULTURY, MUZYK

mvladimirova@asp.krakow.pl

 

Margarita Vladimirova’s professional interests focus on international cultural studies, cultural management, contemporary art, curating, exhibition design and art education. She studied at the Jagiellonian University in Krakow (2007-2013), the Linnaeus University in Sweden (2012-2013), as well as the Jan Matejko Academy of Fine Arts in Krakow (2016-2019). Before visual arts and cultural management became the centre of her attention, Margarita dedicated 15 years of her life to music. Thanks to that she approaches any project holistically and sensitively as if it were a musical composition.

 

From 2014 she worked for the International Cultural Centre in Krakow at the Institute of European Heritage. In 2018, she became a manager and a curator of the Gallery of the Academy of Fine Arts in Krakow. As a curator and coordinator Margarita organised over 40 problematic, individual or group exhibitions (e.g. (UN)WELCOME, Karol Palczak. Pothers; Walk with me, Andrzej Pągowski. Film poster; Wajda, Wróblewski. Their Academy; Bernard Buffet. La Passion du Christ; Forms and Numbers IV; Mokuhanga; Lesyeux. Italian conceptual design).

 

In 2021 Vladimirova curated an interdisciplinary art exhibition OPEN ART organized on the initiative of Jan Matejko Academy of Fine Arts and Kraków University of Economics. This exhibition played a key role in Open Eyes Art Festival 2021 and involved 25 student projects and almost 150 participants. In 2018 as a co-curator she created an exhibition Young Academy to commemorate the 200th anniversary of the Jan Matejko Academy of Fine Arts. Works of over 80 contemporary artists were presented in this show and inventive exhibition design were implemented to cover an area of over 600 m2.

 

Margarita’s artistic practices circle around analogue photography, video art, installations and objects, which she plunge into visual and performative narratives. Due to her strong belief in power of education through art in 2021 she established an art education program at the ASP Gallery called The Culturist (Kulturystyka ASP, https://galeria.asp.krakow.pl/Kulturystyka-ASP). Margarita creates and conducts art workshops with different social groups, including refugees, people with disabilities and convicted persons.

 


 

Kadra administracyjna

 

SYLWIA RUTKOWSKA

 

KOORDYNATOR PROJEKTU SPINAKER

 

Magister języka i literatury francuskiej, absolwentka Akademii Dyplomatycznej w Katowicach. Zastępca kierownika Biura Programów Zagranicznych, koordynator ds. podwójnych dyplomów i projektów międzynarodowych, były nauczyciel języka francuskiego. Od 20 lat pracuje w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, wdrażając programy podwójnych dyplomów, projekty takie jak TEMPUS, Leonardo da Vinci, projekt transatlantycki, uczestniczy w wielu konferencjach międzynarodowych edukatorów i specjalistów ds. komunikacji. Posiada doświadczenie w organizowaniu międzynarodowych spotkań partnerskich i szkół letnich. Zainteresowana budowaniem sieci międzynarodowych kontaktów społeczności i środowisk akademickich.

 


 

 

JOANNA JACKOWSKA

 

Duże doświadczenie w koordynowaniu międzynarodowych sieci uniwersyteckich, obsłudze studentów przyjeżdżających i wyjeżdżających, lektor języka polskiego dla obcokrajowców, osoba mająca świetny kontakt z ludźmi. Prywatnie mama trójki dzieci, miłośniczka sportu i podróży.

 


 

 

JUSTYNA MENTEL

 

W pracy, od wielu lat zajmuje się studentami wymiany oraz obsługą baz danych i statystyką. Niezwykle sumienna, dobry organizator, talent do wyłapywania istotnych szczegółów. Jej osobiste pasje to czytanie i film.

 


 

 

ŁUKASZ SMUG

 

Obowiązki zawodowe obejmujące obsługę studentów studiujących w języku angielskim oraz układanie grafików dla studiów prowadzonych w języku angielskim. Prywatnie pasjonat teatru, sztuki współczesnej, literatury.

 


 

 

MAŁGORZATA TROJANOWSKA

 

Wieloletnie doświadczenie w promocji międzynarodowej, obsłudze wymian międzynarodowych, organizacji krótkich programów edukacyjnych, szkół letnich, lubi pracę koncepcyjną. Prywatne zainteresowania obejmują wszelkie przejawy kultury.

 


 

 

OLEH VDOVIAK

 

Oleh jest członkiem zespołu Welcome Centre UEK. Do jego obowiązków zawodowych należy pomoc studentom zagranicznym, zwłaszcza podczas ich pierwszego kontaktu z uczelnią oraz potencjalnym kandydatom. Wcześniej pracował jako specjalista ds. marketingu cyfrowego i komunikacji rządowej na Ukrainie.

 


 

 

 

 

Projekt finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach programu SPINAKER.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki. Polityka Prywatności