Oferta stypendialna Programu CEEPUS - pula FREEMOVER

 

Cel wyjazdu

W ramach programu Ceepus (pula Freemover) pracownicy UEK mogą ubiegać się o stypendium na wyjazd, którego celem jest wygłoszenie 6 godzin wykładów w ciągu 5 dni roboczych  pobytu w uczelni przyjmującej  oraz nawiązanie kontaktów naukowych i badawczych. 

 

Termin aplikowania

Do 30 listopada (każdego roku)

 

Termin wyjazdu

Semestr letni roku akademickiego

 

Kraje partnerskie programu CEEPUS

Partnerami porozumienia CEEPUS są kraje Europy Środkowej: Albania, Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Macedonia, Mołdawia, Rumunia, Polska, Słowacja, Słowenia (nie przyjmuje freemoverów), Serbia, Węgry, Bośnia i Hercegowina oraz Kosowo –Uniwersytet w Prisztinie.

 

Etapy kwalifikacji na wyjazd

1. Osoba ubiegająca się o stypendium kontaktuje się samodzielnie z wybraną przez siebie uczelnią z kraju, w którym realizowany jest program Ceepus (uczelnia nie musi być członkiem sieci Ceepus) celem nawiązania kontaktu i uzyskania zgody na przyjazd. Zgodę kierownika instytucji przyjmującej należy uzyskać na formularzu Freemover Letter – Teacher i uwzględnić w nim tematykę oraz ilość godzin planowanych wykładów. Formularz aplikacji elektronicznej oraz wzór dokumentu Freemover Letter - Teacher widoczne są po założeniu indywidualnego konta na platformie Ceepus (www.ceepus.info). Kopię podpisanego dokumentu Freemover Letter – Teacher należy umieścić na ww. koncie do dnia 30 listopada.

2. Złożenie aplikacji nie jest jednoznaczne z otrzymaniem stypendium. Aby otrzymać stypendium kandydat musi zostać zaakceptowany przez polskie i zagraniczne Narodowe Biuro CEEPUS (NCO). Decyzja dotycząca przyznania stypendium rozsyłana jest za pomocą platformy Ceepus.

 

Finansowanie

Stypendium Programu CEEPUS wypłaca na miejscu uczelnia goszcząca. W kwocie stypendium zawierają się koszty utrzymania i zakwaterowania. UEK pokrywa koszty przejazdu, którymi obciąża Narodową Agencję Wymiany Akademickiej według zasad finansowych programu CEEPUS (najtańszy środek transportu - bilet II kl. PKP) oraz koszty ubezpieczenia na czas podróży.

Kwoty stypendium w poszczególnych krajach wyszczególnione są na stronie
 

Przejazd innymi środkami transportu (niż podany powyżej) wymaga wcześniejszej, pisemnej zgody NCO – Polska. Koszt przejazdu innym środkiem transportu będzie wówczas refundowany do kwoty ceny bilteu PKP II klasy. Osoba wyjeżdżająca może skierować e-mail z prośbą o zgodę  na użycie innego środka transportu do Pana Michała Skowrońskiego (NAWA) (Michal.Skowronski@nawa.gov.pl)   załączając kopie:

1. Kalkulacji kosztów wybranym środkiem transportu:

  • w przypadku samolotu należy otrzymać wycenę drogą e-mailową z biura turystycznego WhyNotTravel (bilety@sigmatravel.pl),
  • w przypadku przejazdu samochodem należy zwrócić się do Renaty Wydmańskiej.

2. Zaświadczenie o cenie biletu PKP II klasy na danej trasie (akceptowana jest kopia e-maila z PKP, zaświadczenie podbite przez PKP, zaświadczenie z biura turystycznego, ewentualnie print screen ze strony PKP).

Formalności przed wyjazdem

Termin pobytu osoba wyjeżdżająca uzgadnia z jednostką przyjmującą w zagranicznej uczelni.

Wszystkie osoby zakwalifikowane na wyjazd mają obowiązek złożyć w BPZ wniosek o wyjazd zagraniczny Skierowanie, w terminie najpóźniej do 14 dni roboczych przed wyjazdem do Renaty Wydmańskiej, budynek Księżówka, pokój K8).

Zgodę (NAWA) na użycie innego środka transportu należy przesłać do Renaty Wydmańskiej, przed złożeniem wniosku Skierowanie.

Obowiązki w trakcie wyjazdu

- wygłoszenie 6 godzin wykładów w ciągu 5 dni roboczych.

 

Osoba wyjeżdżająca zobligowana jest także do:

 

1. Wypełnienia raportu online na swoim indywidulanym koncie na platformie Ceepus. Raport można złożyć już w drugim dniu pobytu w uczelni goszczącej.

2. Wygenerowania, podpisania i wgrania („upload”) confirmation letter (zawiera kod QR). Confirmation letter powinien zostać podpisany i podbity pieczątką przez partnera, który przyjmuje stypendystę.

Formalności po powrocie z uczelni zagranicznej

W terminie do 14 dni po powrocie z wyjazdu należy rozliczyć wyjazd u Renaty Wydmańskiej, budynek Księżówka, pokój K8).

Załącznik dotyczący realizacji wyjazdu:

Wniosek skierowanie

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki. Polityka Prywatności