ZASADY WYJAZDÓW W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+ KA131 
 

 

edycja 2023

 

 

Rekrutacja dodatkowa trwa do 8 kwietnia 2024, godz. 12.00

 

 

 

Program Erasmus+ oferuje pracownikom administracyjnym uczelni wyjazdy do zagranicznych szkół wyższych i innych instytucji partnerskich na szkolenia w celu doskonalenia umiejętności, podniesienia kwalifikacji oraz poszerzenia wiedzy w dziedzinie związanej z wykonywana pracą.  

 

Typy wyjazdów: 

  • TRAINING MOBILITY- STT – specjalistyczne szkolenie przeznaczone na rozwijanie kompetencji i podnoszenie kwalifikacji związanych z wykonywaną pracą (wizyta typu job shadowing, udział w warsztatach z elementami szkolenia, udział w organizowanych przez uczelnię przyjmującą wydarzeniach typu “international week”) 

Czas trwania pobytu na uczelni partnerskiej wynosi od 2 do 5 dni. 

 

 

ZASADY KWALIFIKACJI NA WYJAZDY ZA GRANICĘ W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+ KA 131  

 

1. Kwalifikacji na wyjazdy dokonuje Uczelniana Komisja Kwalifikacyjna ds. Wyjazdów Zagranicznych Pracowników UEK.

2. W celu umożliwienia korzystania z programu jak największej liczbie pracowników, kandydatury kadry młodszej stażem oraz osób, które ubiegają się o wyjazd po raz pierwszy, będą traktowane priorytetowo. 

3. Pracownik aplikuje do jednej wybranej uczelni partnerskiej.

4. W przypadku uzyskania jednakowej liczby punktów, pierwszeństwo w kwalifikacji będą miały osoby po raz pierwszy aplikujące lub z mniejszą liczbą wyjazdów z programu Erasmus+.

5. Od kandydatów wymaga się znajomości języka obcego, w którym prowadzone będzie szkolenie na poziomie nie niższym niż B2 w skali CEFR, chyba, że w umowie międzyinstytucjonalnej z uczelnią partnerską, znajduje się wymóg wyższego poziomu znajomości języka obcego.  

6. Wyjazd w ramach otrzymanego stypendium musi zostać zrealizowany w przeciągu 12 miesięcy od decyzji Uczelnianej Komisji Kwalifikacyjnej ds. Wyjazdów Zagranicznych Pracowników UEK o zakwalifikowaniu na wyjazd. 

Wyjazdy otrzymane w rekrutacji uzupełniającej muszą zostać zrealizowane do końca lutego 2025.

7. Pracownikowi przysługuję maksymalnie 2 wyjazdy z programu Erasmus+ w ciągu danego roku akademickiego. 

8. Jeżeli w danym procesie kwalifikacji pula środków otrzymanych z programu Erasmus+ wystarczy dla pokrycia kosztów wyjazdów dla wszystkich osób aplikujących, będą brane pod uwagę tylko kryteria podstawowe (wyliczane przez system).  

9. W sytuacji niewystarczającej puli środków dla wszystkich aplikujących, będą brane pod uwagę dodatkowo kryteria opisowe (oceniane przez Członków Uczelnianej Komisji Kwalifikacyjnej ds. Wyjazdów Zagranicznych Pracowników Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie). 

10.  Osoby, które nie otrzymały dofinansowania zostaną umieszczone na liście rezerwowej. W sytuacji zwolnienia środków spowodowaną np. rezygnacją z wyjazdu innych osób, pojawi się możliwość otrzymania stypendium. Decydująca będzie tu kolejność na liście rezerwowej.

 

 

KRYTERIA FORMALNE WYJADÓW ZA GRANICĘ W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+ KA131 

 

1. Zatrudnienie w UEK minimum 1 rok na podstawie umowy o pracę. 

2. Zgoda bezpośredniego przełożonego na wyjazd (w systemie Webcon). 

3. Podpisany odręcznie przez bezpośredniego przełożonego oraz uczelnię partnerską dokument Mobility Agreement. 

4. Znajomość języka obcego związanego z wyjazdem na poziomie minimum B2. 

5. Terminowe złożenie wniosku kwalifikacyjnego w systemie Webcon wraz z wymaganymi dokumentami.  

 

KRYTERIA MERYTORYCZNE WYJADÓW ZA GRANICĘ W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+ KA131 

 

Oceny wyliczane przez system: 

 

1. Staż pracy w UEK 

2. Liczba dotychczasowych wyjazdów w celu wzięcia udziału w szkoleniu w ramach Erasmus+ w ostatnich trzech latach kalendarzowych (z uwzględnieniem miejsca otrzymanego w rekrutacji podstawowej, nawet jeśli wyjazd nie został jeszcze zrealizowany).

 3. Działania na rzecz umiędzynarodowienia uczelni w poprzednim roku akademickim 

 4. Wynik ostatniej oceny okresowej. Jeżeli nie została przeprowadzona, wartość wpisuje przełożony na kroku akceptacji  

 

 

 Do oceny członków komisji: 

 

1. Proponowana tematyka szkolenia  

2. Jaki jest oczekiwany wpływ wyjazdu do instytucji przyjmującej na Pana/i podniesienie kompetencji na obecnym stanowisku pracy  

3. Działania na rzecz podniesienia kompetencji zawodowych (kursy, szkolenia) w okresie trzech ostatnich lat pracy. 

 

 

PROCES REKRUTACJI 

 

Rekrutacja odbywa się online za pomocą platformy WEBCON w aplikacji MOBILNOŚĆ.

 

Aby wziąć udział w kwalifikacji należy w nieprzekraczalnym terminie do 8 kwietnia 2024 do godziny 12:00 wypełnić w systemie wniosek kwalifikacyjny oraz dołączyć podpisany odręcznie przez wszystkie 3 strony (wyjeżdżający, bezpośredni przełożony oraz uczelnia partnerska) dokument Mobility Agreement.  

Należy również uzyskać w systemie akceptację bezpośredniego przełożonego.  

 

Ważne informacje: 

 

Pracownicy administracyjni mogą wyjechać do instytucji znajdujących się w kraju uczestniczącym w programie Erasmus+.  

 

Należy samodzielnie skontaktować się z koordynatorem wybranej uczelni partnerskiej w celu uzyskania akceptacji i ustalenia szczegółów dotyczących terminów przyjazdu, proponowanych spotkań lub szkolenia. Warunkiem wzięcia udziału w kwalifikacji jest dołączenie do wniosku kwalifikacyjnego zatwierdzonego przez instytucję przyjmującą dokumentu Mobility Agreement. Osobą zatwierdzającą Mobility Agreement ze strony UEK jest bezpośredni przełożony osoby starającej się o wyjazd.  

 

UWAGA! 

 

Wszelkie zmiany dotyczące  miejsca odbywania mobilności mogą nastąpić tylko w losowych przypadkach i wymagają każdorazowej zgody Koordynatora Programu Erasmus+. 

 

WYNIKI KWALIFIKACJI  

 

Wszyscy pracownicy zostaną poinformowani poprzez aplikację Webcon o wynikach kwalifikacji i dalszym postępowaniu, łącznie z terminami akceptacji lub rezygnacji z wyjazdu. 

 

 

SZCZEGÓŁOWA PROCEDURA POSTĘPOWANIA  

po zakwalifikowaniu na wyjazdu w ramach programu Erasmus+KA131: 

 

1. Minimum 3 tygodnie przed planowaną datą wyjazdu należy zgłosić się do pani Justyny Orszuli (BPZ, budynek Księżówka, pokój K8, telefon 293 74 41) aby złożyć: 

  • Wypełniony i zatwierdzony przez kierownika jednostki wniosek wyjazdowy Skierowanie

  • Wypełnioną w 2 egzemplarzach Umowę finansową* pomiędzy uczelnią a pracownikiem wyjeżdżającym w programie Erasmus+ KA 131 edycja 2023 

  • W przypadku podróży samochodem prywatnym – załącznik numer 6 

  • W przypadku podróży w ramach Green Travel – oświadczenie przed podróżą  

 

UWAGA!

 

Wpisywana do wniosku wyjazdowego „skierowanie” oraz do umowy finansowej kwota stypendium obliczana jest na podstawie liczby dni pobytu w instytucji przyjmującej (od 2 do 5).

Liczba dni podana w umowie musi być zgodna z liczbą dni jaka widnieje na Mobility Agreement oraz na zaświadczeniu Confirmation Letter wystawionym przez uczelnię przyjmująca.  

Liczba dni podana w skierowaniu powinna zawierać dodatkowe dwa dni, które zostaną przeznaczone na podróż. 

Wsparcie finansowe z programu Erasmus+ zostanie przekazane na indywidualne konto walutowe (waluta Euro) podane przez pracownika.  

Wyjeżdżający dokonuje wyboru środka transportu oraz zakupu biletu indywidualnie. Indywidualnie też dokonuje rezerwacji noclegów.  

 

2. W terminie do 14 dni po powrocie należy: 

 

Dostarczyć do Pani Justyny Orszuli (BPZ, budynek Księżówka, pokój K8): 

- zaświadczenie CONFIRMATION LETTER – wydany na papierze firmowym uczelni przyjmującej, podpisany odręcznie, poświadczający daty pobytu w instytucji przyjmującej, liczbę dni oraz liczbę godzin przeprowadzonych zajęć dydaktycznych i/lub odbycie specjalistycznego szkolenia;

- w przypadku zmian terminu lub miejsca odbywania mobilności, aktualny dokument MOBILITY AGREEMENT podpisany odręcznie przez wszystkie 3 strony. Dokumenty podpisane elektronicznie nie będą akceptowane.

- w przypadku podróży w ramach Green Travel; biletów, opłat za przejazdy autostradami oraz dla podróżujących samochodem  oświadczenia po powrocie.  

 

Wypełnić Raport-Ankietę online z wyjazdu po otrzymaniu emaila ze strony European Commision z linkiem do raportu on-line. 

UWAGA!

 

W raporcie należy zaznaczyć, że wyjazd z programu ERASMUS+ KA131 jest w pełni uznawalny przez UEK, ponieważ wyjeżdżacie Państwo służbowo w ramach skierowania zatwierdzonego przez pracodawcę.  

 

Niedopełnienie jakichkolwiek wymogów proceduralnych skutkuje zwrotem otrzymanego grantu. 

 

Linki do dokumentów: 

Mobility Agreement STT 

Umowa finansowa: STT*

Oświadczenia Green Travel:  przed wyjazdempo powrocie

Wzór Confirmation Letter 

 

* - gwiazdką oznaczone są dokumenty, które zostaną Państwu przesłane drogą e-mailową przez osobę obsługującą logistykę wyjazdu. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki. Polityka Prywatności