Rekrutacja na wyjazdy w ramach członkostwa UEK w sieciach Ceepus 2024
Cel wyjazdu
Pracownicy UEK mogą ubiegać się o wyjazd ramach programu Ceepus, którego celem jest wygłoszenie 6 godzin wykładów w ciągu 5 dni roboczych pobytu w uczelni przyjmującej oraz nawiązanie kontaktów naukowych i badawczych.
Termin aplikowania: do 16 października 2024 roku
Termin wyjazdu: rok akademicki 2024/25, semestr letni
Wymagania
Oferta przeznaczona jest dla nauczycieli akademickich zatrudnionych w UEK min. 1 rok, władających biegle językiem angielskim. Osoby ubiegające się o wyjazd mają obowiązek uzyskać zgodę bezpośredniego przełożonego oraz powinny złożyć prawidłowo wypełnione dokumenty w odpowiednim terminie.
Wykaz przyznanych miejsc
Uczelnia |
Nazwa sieci |
Ilość miejsc |
Stypendium |
Prague University of Economics and Business/ Czechy |
Amadeus (CIII-AT-0068) |
1 |
10 000 CZK na 5 dni pobytu (wypłaca uczelnia przyjmująca) + koszt podroży (na bilet II kl. PKP lub ekwiwalent, wypłaca UEK) |
PROCES REKRUTACJI
1.Wstępna Rekrutacja odbywa się online za pomocą platformy WEBCON w aplikacji MOBILNOŚĆ.
Aby wziąć udział w kwalifikacji należy w nieprzekraczalnym terminie do 16 października 2024 wypełnić wniosek kwalifikacyjny, dołączyć CV, Opis kursu (Proposed Course Description) i uzyskać w systemie akceptację bezpośredniego przełożonego.
Osoby, które współpracują z daną uczelnią zagraniczną i posiadają wstępną zgodę na przeprowadzenie wykładów proszone są o przesłanie e-mailem stosownego zaświadczenia. Może to zwiększyć szansę na otrzymanie stypendium.
2. Koordynator programu Ceepus sprawdza spełnienie wymogów formalnych przez kandydatów i wysyła e-mailem do uczelni zagranicznej CV, opis wykładów i ewentualną wstępną zgodę na przeprowadzenie wykładów.
3. Uczelnia przyjmująca dokonuje ostatecznego wyboru stypendysty.
4. Stypendysta zakłada indywidualne konto i składa aplikację na stronie www.ceepus.info w terminie najpóźniej do 28 października br. Należy zaaplikować na stypendium w ramach w/w sieci.
5. Koordynator Ceepusa w uczelni wysyłającej i przyjmującej zatwierdza aplikację na platformie programu Ceepus.
6. Aby otrzymać stypendium kandydat musi zostać zaakceptowany przez polskie i zagraniczne Narodowe Biuro CEEPUS (NCO).
Finansowanie
Stypendium Programu CEEPUS wypłaca na miejscu uczelnia goszcząca. W kwocie stypendium zawierają się koszty utrzymania i zakwaterowania. UEK pokrywa koszty przejazdu, którymi obciąża Narodową Agencję Wymiany Akademickiej według zasad finansowych programu CEEPUS (najtańszy środek transportu - bilet II kl. PKP ) oraz koszty ubezpieczenia na czas podróży.
Przejazd innymi środkami transportu (niż podany powyżej) wymaga wcześniejszej, pisemnej zgody NCO – Polska. Koszt przejazdu innym środkiem transportu będzie wówczas refundowany do kwoty ceny bilteu PKP II klasy. Osoba wyjeżdżająca może skierować e-mail z prośbą o zgodę na użycie innego środka transportu do Michała Skowrońskiego z NAWY (Michal.Skowronski@nawa.gov.pl) załączając kopie:
1. Kalkulacji kosztów wybranym środkiem transportu:
- w przypadku samolotu należy otrzymać wycenę drogą e-mailową z biura turystycznego WhyNotTravel (bilety@sigmatravel.pl),
- w przypadku przejazdu samochodem należy zwrócić się do Renaty Wydmańskiej.
2. Zaświadczenie o cenie biletu PKP II klasy na danej trasie (akceptowana jest kopia e-maila z PKP, zaświadczenie podbite przez PKP, zaświadczenie z biura turystycznego, ewentualnie print screen ze strony PKP).
Formalności przed wyjazdem
Termin pobytu osoba wyjeżdżająca uzgadnia z jednostką przyjmującą w zagranicznej uczelni.
Wszystkie osoby zakwalifikowane na wyjazd mają obowiązek złożyć w BPZ wniosek o wyjazd zagraniczny Skierowanie, w terminie najpóźniej do 14 dni roboczych przed wyjazdem do Renaty Wydmańskiej, budynek Księżówka, pokój K8).
Zgodę (NAWA) na użycie innego środka transportu należy przesłać do Renaty Wydmańskiej, przed złożeniem wniosku Skierowanie.
Obowiązki w trakcie wyjazdu
- wygłoszenie 6 godzin wykładów w ciągu 5 dni roboczych.
Osoba wyjeżdżająca zobligowana jest także do:
1. Wypełnienia raportu online na swoim indywidulanym koncie na platformie Ceepus. Raport można złożyć już w drugim dniu pobytu w uczelni goszczącej.
2. Wygenerowania, podpisania i wgrania („upload”) confirmation letter (zawiera kod QR). Confirmation letter powinien zostać podpisany i podbity pieczątką przez partnera, który przyjmuje stypendystę.
Formalności po powrocie z uczelni zagranicznej
W terminie do 14 dni po powrocie z wyjazdu należy rozliczyć wyjazd u Renaty Wydmańskiej, budynek Księżówka, pokój K8).
Załączniki do pobrania: