Oferta stypendialna Programu CEEPUS - pula FREEMOVER

 

Cel wyjazdu

W ramach programu Ceepus (pula Freemover) pracownicy UEK mogą ubiegać się o stypendium na wyjazd, którego celem jest wygłoszenie 6 godzin wykładów w ciągu 5 dni roboczych  pobytu w uczelni przyjmującej  oraz nawiązanie kontaktów naukowych i badawczych. 

 

Termin aplikowania

Do 30 listopada (każdego roku)

 

Termin wyjazdu

Semestr letni roku akademickiego

 

Kraje partnerskie programu CEEPUS

Partnerami porozumienia CEEPUS są kraje Europy Środkowej: Albania, Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Macedonia, Mołdawia, Rumunia, Polska, Słowacja, Słowenia (nie przyjmuje freemoverów), Serbia, Węgry, Bośnia i Hercegowina oraz Kosowo –Uniwersytet w Prisztinie.

 

Etapy kwalifikacji na wyjazd

1. Osoba ubiegająca się o stypendium kontaktuje się samodzielnie z wybraną przez siebie uczelnią z kraju, w którym realizowany jest program Ceepus (uczelnia nie musi być członkiem sieci Ceepus) celem nawiązania kontaktu i uzyskania zgody na przyjazd. Zgodę kierownika instytucji przyjmującej należy uzyskać na formularzu Freemover Letter – Teacher i uwzględnić w nim tematykę oraz ilość godzin planowanych wykładów. Formularz aplikacji elektronicznej oraz wzór dokumentu Freemover Letter - Teacher widoczne są po założeniu indywidualnego konta na platformie Ceepus (www.ceepus.info). Kopię podpisanego dokumentu Freemover Letter – Teacher należy umieścić na ww. koncie do dnia 30 listopada.

2. Złożenie aplikacji nie jest jednoznaczne z otrzymaniem stypendium. Aby otrzymać stypendium kandydat musi zostać zaakceptowany przez polskie i zagraniczne Narodowe Biuro CEEPUS (NCO). Decyzja dotycząca przyznania stypendium rozsyłana jest za pomocą platformy Ceepus.

 

Finansowanie

Stypendium Programu CEEPUS wypłaca na miejscu uczelnia goszcząca. W kwocie stypendium zawierają się koszty utrzymania i zakwaterowania. UEK pokrywa koszty przejazdu, którymi obciąża Narodową Agencję Wymiany Akademickiej według zasad finansowych programu CEEPUS (najtańszy środek transportu - bilet II kl. PKP) oraz koszty ubezpieczenia na czas podróży.

Kwoty stypendium w poszczególnych krajach wyszczególnione są na stronie
 

Przejazd innymi środkami transportu (niż podany powyżej) wymaga wcześniejszej, pisemnej zgody NCO – Polska. Koszt przejazdu innym środkiem transportu będzie wówczas refundowany do kwoty ceny bilteu PKP II klasy. Osoba wyjeżdżająca może skierować e-mail z prośbą o zgodę  na użycie innego środka transportu do Pana Michała Skowrońskiego (NAWA) (Michal.Skowronski@nawa.gov.pl)   załączając kopie:

1. Kalkulacji kosztów wybranym środkiem transportu:

  • w przypadku samolotu należy otrzymać wycenę drogą e-mailową z biura turystycznego WhyNotTravel (bilety@sigmatravel.pl),
  • w przypadku przejazdu samochodem należy zwrócić się do Renaty Wydamańskiej.

2. Zaświadczenie o cenie biletu PKP II klasy na danej trasie (akceptowana jest kopia e-maila z PKP, zaświadczenie podbite przez PKP lub zaświadczenie z biura turystycznego).

 

Formalności przed wyjazdem

Termin pobytu osoba wyjeżdżająca uzgadnia  z jednostką przyjmującą w  zagranicznej uczelni.

Wszystkie osoby zakwalifikowane na wyjazd mają obowiązek złożyć w BPZ wniosek o wyjazd zagraniczny  Skierowanie, w terminie najpóźniej do 14 dni roboczych przed wyjazdem Renaty Wydmańskiej, budynek Księżówka, pokój K8).

Zgodę (NAWA) na użycie innego środka transportu należy przesłać do koordynatora Ceepusa - Renaty Wydmańskiej, przed złożeniem wniosku Skierowanie.

 

Obowiązki w trakcie wyjazdu

- wygłoszenie 6 godzin wykładów w ciągu 5 dni roboczych,

Osoba wyjeżdżająca zobligowana jest także do:

1. Wygenerowania na swoim indywidualnym koncie, podpisania i wgrania („upload”) raportu z wyjazdu. Raport zawiera kod QR i można go złożyć już w drugim dniu pobytu w uczelni goszczącej. Raport powinien zostać podpisany przez Kierownika Katedry przyjmującej (ew. koordynatora Ceepusa).

2. Wygenerowania ‘confirmation letter’ (zawiera kod QR), uzyskania podpisu Kierownika Katedry przyjmującej (ew. koordynatora Ceepusa) i wgrania na platformę Ceepus. Wygenerowanie ‘confirmation letter’ możliwe jest dopiero po złożeniu raportu.

 

Formalności po powrocie z uczelni zagranicznej

W terminie do 14 dni po powrocie z wyjazdu należy rozliczyć wyjazd u Renaty Wydmańskiej, budynek Księżówka, pokój K8).

Załącznik dotyczący realizacji wyjazdu:

Wniosek skierowanie

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki. Polityka Prywatności