Erasmus+ KA107 - kraje partnerskie poza UE i EOG

Opcja Erasmus+ poszerzona o nowe kraje europejskie i miejsca stypendialne w obu Amerykach, Azji, Afryce, Australii, Nowej Zelandii i Bliskim Wschodzie...

 

Erasmus+ KA 107 – współpraca z krajami partnerskimi (poza UE i EOG)

 

  • Realizowany w UEK od lat program Erasmus+ (KA 103) zakłada współpracę z krajami programu (28 państw członkowskich Unii Europejskiej, Islandia, Liechtenstein, Norwegia, Turcja, Była Jugosłowiańska Republika Macedonii) 
  • Wszystkie pozostałe kraje świata to tzw. kraje partnerskie, które mogą uczestniczyć w programie Erasmus+ (KA 107). Podobnie jak w przypadku Erasmus+ KA107, program KA107 umożliwia wymianę studentów i pracowników pomiędzy uczelniami.  To, do jakich krajów i uczelni można wyjechać, zależy od umów bilateralnych oraz wysokości i zakresu otrzymanego decyzją Agencji Narodowej dofinansowania.
  • Na każdym z trzech poziomów studiów (czyli na studiach pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia) można skorzystać z wyjazdu lub wyjazdów trwających łącznie do 12 miesięcy. Minimalny czas pobytu na studiach za granicą wynosi 3 miesiące (dokładny czas trwania zależy od długości semestru w danej uczelni). Studenci jednolitych studiów magisterskich lub równoważnych mogą korzystać z wyjazdów, których łączny czas trwania wynosi do 24 miesięcy.

 

UWAGA: Do łącznej liczby miesięcy są wliczane:

 

  • w ramach każdego poziomu studiów;
  • wcześniejsze wyjazdy w ramach programu Erasmus („Uczenie się przez całe życie”), Erasmus+ KA103, Fundusz Stypendialny i Szkoleniowy (o ile wyjazdy były wykazywane w programie Erasmus jako wyjazdy z grantem zerowym) oraz wyjazdy w ramach programu Erasmus+ KA103 finansowane z programu PO WER.

 

FAQ

 

 

Agnieszka Nowak

Agnieszka Nowak

Kierownik Biura, koordynator programu Erasmus+

tel.: (12) 293 54 56

e-mail: agnieszka.nowak@uek.krakow.pl

pokój 2.3

Joanna Jackowska

Kontakt w sprawie: studentów zagranicznych, obsługi kontaktu z siecią ENBS, programu STEP (Japonia), studentów przyjezdżających w ramach programu CEEPUS, Intensive Program, Short Term Program.

tel.: (12)  293 52 86

e-mail: joanna.jackowska@uek.krakow.pl

pokój 1.3

dyżur: poniedziałek do piatku od 11:00 do 13:00 

Joanna Jackowska
Lena Kolasa

Lena Kolasa

Kontakt w sprawie kwestii finansowych.

tel.: (12)  293 54 71

e-mail: lena.kolasa@uek.krakow.pl

pokój 2.3

dyżur: od poniedziałku do piątku od 11:00 do 15:00

Dominika Lemler

Kontakt w sprawie: programu Erasmus+ - KA107, programu Edukacja EOG, umów bilateralnych.

tel.: (12)  293 55 41

e-mail: dominika.lemler@uek.krakow.pl

pokój 1.4

dyżur: wtorek od 13:00 do 15:00

Dominika Lemler
Justyna Mentel

Justyna Mentel

Kontakt w sprawie wyjazdów w ramach programu Erasmus+: Belgia, Bułgaria, Francja, Niemcy, Słowacja, Węgry, Włochy, przeliczania ocen, statystyk.

tel.: (12) 293 55 52

e-mail: justyna.mentel@uek.krakow.pl

pokój 1.2

dyżur: poniedziałek i czwartek od 11:00 do 13:00

Katarzyna Zimny

Kontakt w sprawie programu Erasmus+: Austria, Czechy, Chorwacja, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Grecja, Hiszpania, 

Holandia, Irlandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Norwegia, Rumunia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja; przeliczania ocen, Szkoły letniej języka niemieckiego.

tel.: (12) 293 52 94

e-mail: katarzyna.zimny@uek.krakow.pl

pokój 1.1

dyżur: poniedziałek i czwartek od 13:00 do 15:00 

Katarzyna Zimny
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki. Polityka Prywatności