Podwójny dyplom

Dwa asy w rękawie

Skierowany do najambitniejszych. Roczna nauka za granicą to – obok korzyści naukowych i zawodowych - szansa na sprawdzenie swojej dojrzałości, usamodzielnienie się i lepsze poznanie samego siebie.

 

 

W trakcie trwania studiów, istnieje atrakcyjna możliwość zdobycia dwóch dyplomów. Dotyczy to zarówno studiów licencjackich jak i magisterskich. Na obu poziomach można uzyskać dyplom UEK i dyplom uczelni partnerskiej.

 

Masz dobre oceny, motywację do przebywania dłużej na stypendium i włożenia większego wysiłku w swoje wykształcenie?

 

Jeżeli tak, to ten program jest dla Ciebie.

 

Co trzeba zrobić, żeby otrzymać takie stypendium?

 • należy zgłosić się do Biura Programów Zagranicznych na początku przedostatniego roku studiów licencjackich lub na 1 roku studiów magisterskich;
 • przystąpić do rekrutacji głównej, która odbywa się raz w roku (w terminie grudzień/styczeń) i jest rekrutacją na wszystkie programy wymiany.

Korzyści płynące z uczestnictwa w programie:

 • edukacja uniwersytecka zakończona posiadaniem dyplomów dwóch uczelni
 • znaczne zwiększenie szans na rynku pracy
 • połączenie bardzo dobrego przygotowania akademickiego, jakie daje UEK i praktycznego, które oferuje uczelnia partnerska
 • kilkumiesięczna praktyka zawodowa poza granicami kraju
 • kontakt z wykładowcami zajmującymi stanowiska w dużych europejskich firmach
 • Z pamiętnika stypendysty 
 • Opinia studentki 

  Uczelnie, w których można otrzymać drugi dyplom w Europie i Stanach Zjednoczonych:

 

Niemcy

 

Fachhochschule Münster - Dyplom licencjata lub magistra w języku niemieckim (należy znać obydwa języki) w ramach rocznego stypendium ERASMUS+

 

Heilbronn University - dyplom licencjata z informatyki, studia w języku niemieckim w ramach rocznego stypendium ERASMUS+.

 

Fachhochschule Frankfurt am Main - dyplom licencjata International Business Administration, studia w języku angielskim w państwowej uczelni, wspieranej przez fundusze Uniwersytetu Francusko-Niemieckiego. Wydział Handlu i Prawa jest jednym z największych wydziałów niemieckich Fachhochschule. W celu zdobycia dyplomu konieczna jest 6 miesięczna praktyka w Niemczech.

 

Fachhochschule Aachen – dyplom licencjata w języku niemieckim International Business Studies

 

Hochschule Pforzheim - dyplom magisterski w dziedzinie finansów, dla studentów z kierunku Finanse. Konieczna znajomość języka angielskiego i niemieckiego na poziomie co najmniej B2.

 

Studenci wyjeżdżający do niemieckich uczelni  mogą liczyć na dofinansowanie z programu Erasmus+

 

 

Francja

 

 

SKEMA Business School (Sophia Antipolis, Lille, Paris, Shouzou, Raleigh) – Podwójny dyplom na poziomie magistra w języku angielskim/francuckim. Wymagany zewnętrzy certyfikat językowy: IELTS lub TOEFL. Duża, międzynarodowa  uczelnia z dobrymi kontaktami ze światem biznesu. SKEMA jest akredytowana przez Francuskie Ministerstwo Edukacji i należy do bardzo prestiżowego stowarzyszenia Conférence des Grandes Ecoles oraz organizacji: EFMD (European Foundation for Management Development) oraz AACSB (Association to Advance Collegiate Schools of Business). Możliwość wyjazdu do kampusów w Lille lub Sophia Antipolis (programy w kampusach dostępne na stronie uczelni).

 

Y Schools (dawna ESC Troyes) - dyplom na poziomie licencjata i magistra. Dobra uczelnia biznesowa w Szampanii, szkoła skupiona jest na praktyce zawodowej i realizuje część zajęć przez ludzi zawodowo związanych z biznesem. W przypadku dyplomu Master obowiązuje 6 miesięczna praktyka. Możliwość studiowania po angielsku i po francusku. 

 

Ecole de Management de Normandie - dyplom licencjata i magistra w języku angielskim w kampusach w Le Havre i Caen. Wymogi otrzymania dyplomu: egzamin językowy TOEFL i 6 miesięcy praktyki po 2 semestrach studiów. 

 

Studenci wyjeżdżający do uczelni francuskich mogą liczyć na dofinansowanie z programu Erasmus+

 

 

Hiszpania

 

Universidad de Malaga – dyplom licencjata Business Administration Management – program w języku hiszpańskim. Oferta dla studentów, którzy są w stanie przedłużyć studia o jeden rok. 

Dofinansowanie z programu Erasmus+

 

 

Finlandia

 

Vaasa University of Applied Sciences - dyplom licencjata, program w języku angielskim

Dofinansowanie z programu Erasmus+

 

 

Ukraina

 

Lwowski Uniwersytet Bankowości w Ukrainie - dyplom magisterski na kierunku Finanse oraz licencjacki na kierunkach Finanse lub Zarządzanie

 

USA

 

Grand Valley State University – program STAIR jest skierowany do najlepszych studentów drugiego roku studiów licencjackich. Trzeba jednak podkreślić, że wyjazd wiąże się z wydłużeniem okresu studiów I stopnia do 4 lat w ramach specjalności o nazwie STAIR. Oferta dla studentów MSG.

Biorąc udział w programie STAIR student otrzymuje możliwość wielokierunkowego rozwoju: akademickiego (nauka w innym środowisku uniwersyteckim, dyplom więcej niż jednej uczelni), zawodowego (dodatkowa pozycja w CV), uniwersalnego (podnoszenie kompetencji międzykulturowych), a także podróżowania i zwiedzania nowych miejsc oraz nawiązania międzynarodowych znajomości i kontaktów. Ponadto, roczny pobyt w USA stwarza najlepszym studentom szansę na nabycie praktycznych umiejętności niezbędnych do funkcjonowania w globalizującym się świecie, takich jak zdolność adaptacji w wielokulturowym środowisku, podniesienie kwalifikacji językowych czy prestiżowy dyplom.

 

Warunki uczestnictwa w programie STAIR

 • osiągnięcia naukowe - średnia ze studiów, uczestnictwo w kołach naukowych
 • akademickie - udział w życiu uczelni poprzez aktywność np. w organizacjach studenckich
 • językowe - wymagana udokumentowana znajomość języka angielskiego potwierdzona jednym z następujących certyfikatów: TOEFL [paper-based min. 550, computer-based min. 213, internet-based min. 79], IELTS [min. 6.5], Cambridge [CAE, CPE]
 • dojrzałość - jasno sprecyzowana motywacja
   

 

 

Sylwia Rutkowska

Sylwia Rutkowska

Zastępca Kierownika, kontakt w sprawie: podwójnych dyplomów; wyjazdów w ramach umów wielostronnych do Argentyny, Australii, Chin, Kanady, Japonii, Korei, Meksyku, Peru, Tajwanu, USA, Wenezueli; Wietnamu; Master of Public Administration (GVSU); przeliczania ocen.

tel.: (12)  293 54 72

e-mail: sylwia.rutkowska@uek.krakow.pl

pokój 2.3

dyżur: środa od godziny 12:00 do 15:00

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki. Polityka Prywatności